KOCIOŁ C.O.
Z PODAJNIKIEM
20 kW
do 150 m²
Jeden z naszych najbardziej sprawdzonych produktów, od lat cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo łatwy w obsłudze, dzięki wysokiej jakości podajnika żeliwnego i wysokiej sprawności bardzo ekonomiczny. Szeroka gama spalanych rodzajów paliw. Kocioł może grzać powierzchnię do 150 m2.
Charakterystyka kotła
Typ:
Brucer - p
Blacha:
6 mm
Sprawność:
87% +/- 2%
Sterownik:
Master 500
Podajnik:
Żeliwny
Paliwo:
EKOGROSZEK, MIAŁ, PELLET, ZBOŻA
Palenisko awaryjne:
ŻELWINE LUB WODNE
POJEMNOŚć ZBIORNIKA:
200 kg
Dmuchawa:
DM80
Typ podajnika:
Slimakowy
Przed zakupem kotła prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegułów zamówienia!!!
Opis kotła
Kocioł ten charakteryzuje się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełnienia paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniem popiołu.

Kotły BRUCER – P produkowane są w zakresie mocy: 15 - 75 kW. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

Transportowanie opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Kotły BRUCER - P charakteryzują się praktycznie bezdymnym spalaniem paliwa co skutkuje niską emisję szkodliwych związków i pyłów.

Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło uwarunkowane od temperatury zewnętrznej, termoizolacji obiektu i wartości opałowej paliwa. Najlepsze efekty energetyczne i eksploatacyjne daje zastosowanie dobrej jakości paliwa tzw. eko-groszku lub miału.

Układ sterowania pracą kotła umożliwia zmianę jego wydajności w pewnym zakresie mocy poniżej znamionowej, dlatego można go precyzyjnie dostosować do każdego obiektu przez zaprogramowanie odpowiednich nastaw.

Kocioł występuje w dwóch wersjach: z możliwością zamontowania awaryjnego rusztu żeliwnego w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostawy energii elektrycznej, awarii podajnika lub palnika retortowego. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie rusztu wodnego na którym można spalać opał niezależnie od pracy podajnika.

Kocioł z rusztem wodnym jest wyższy od kotła z rusztem żeliwnym o 7 cm.

Kocioł tego typu może mieć proces spalania regulowany ręcznie, ale wyłącznie na wyżej wymienionych rusztach w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej.

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-40mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-40mm (od miałów do groszków).

Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na biopaliwach jak pellety, owies i zrębki.

Konfiguracja kotła
Spalane paliwa
Paliwa spalane w podajniku:
Paliwa spalane w dodatkowym ruszcie:
Zalety i funkcje kotła

Żeliwny palnik

Palnik wykonany w całości z żeliwa z żeliwnym ślimakiem, przystowany do spalania wielurodzajów paliw – odporny na wysokie temparatury i ścieranie.

STRAŻAK

Każdy z naszych palników posiada mufe przystowaną do montażu “strażaka” czyli dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku wzrostu temepertatuty w rurze podajnika zostaję on zalany wodą, montaż “strażaka” jest koniecznościa w przypadku spalania suchych paliw takich jak pellet czy zboża.

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie naszego pieca odbywa się tylko poprzez przednie dzwiczki z których mamy dostęp do każdej powierzchni wymagającej okresowego czyszczenia.

Elektroniczna zawleczka

Funkcja elektronicznej ochronny silnika, zsygnalizacją dźwiękową. Odpowiednie zastosowanie pozwala wyeliminować problem pękających klinów i zawleczek. Odcięcie zasilania chroni silnik przed przegrzaniem.
Zobacz film instruktażowy

Dwa otwory montażowe podajnika

Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość montażu podajnika z zbiornikiem z dwóch stron pieca.

Awarajne palenisko

Każdy nasz kocioł jest wyposażony w dodakowe palenisko. Nasi klienic mają możliwość wyboru dodatkowego ruszty żeliwnego(wkładany) lub wodnego(stały) Dzięki temu rozwiązaniu w piecu istnieje możliwość spalania tradycyjnych rodzajów paliwa takich jak węgiel czy drewno. Idealne rozwiązanie w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Wygodne duże dzwiczki popielnika

Bardzo wygodne czyszczenia kotła z popiołu – dodatkowa przydatne w przyapdku konerwacji lub serwisie podajnika.

Zbiornik O POJEMNOŚCI 200 Kg

Tak duży zasyp pozwala na tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału.


 • 5-LETNIA GWARANCJA

  Zastosowanie wysokiej jakości materiałów a przedewszystkim atestowanej blachy kotłowej upoważnia nas do udzielnia 60 miesięcznego okresu gwaracyjnego na korpus kotła

 • 3-LETNIA GWARANCJA NA PODAJNIK

  Producent palnika “Batory” udziela na swój produkt 3 – letniej gwarancji – jest najdłuższy okres gwarancyjny na palnik na rynku polskim.

 • 2-letnia gwarancja na podzespoły

  Osobna pisemna gwarancja na podzespoły typu sterownik czy dmuchawa.

 • MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

  Sterownik Master500 jest zaprojektowany na bazie modułowej - dzięki temu w każdym moenci ekspoltacji można go rozbudować o dodatkowe elementy takie jak : Panel Control, Termostat pokojowy, sterowanie zaworem trójdrogowym.

 • Ates ekologiczny

  Przy porjektowaniu nszych kotłów bardzo dużo uwagii poświęcno na kwestii ekologi. Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi emisjami szkodlwych spalin do atmosfery. Z komina wydowywa się tylko nie wielki dym, który staje się niewidocznym w momencie przejścia kotła w stan czuwania.

 • Duży zbiornik - Pojemność zbiornika 200 kg

  Tak duży zasyp pozwala na tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału. Malowany metodą proszkową. W klapie zbiornika zastosowano dwa amortyzatory w celu większego komofrtu podczas załadunku.

 • ELEMENTY GIĘTE

  Wszędzie gdzie jest to możłiwe nasze piece mają elementy giętę. Dzięki mniejszej ilości spawów piec charkteryzuję się dużo dłuższą żywotnością.

 • Regulacja docisku dzwiczek

  Z czasem w trakcie eksplotacji sznuerek ceramiczny? w kotle zmniejsza się – przez co dzwiczki mogą utracić szczelność – dzięki regulacji w każdym momencie można zwiększyć docisk dzwiczek i poprawić szczelność kotła.

 • Ekonomiczne spalanie

  Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji, dzięki wysokiej wydajności oraz bardzo dobremu palnikowi zaoszczędzicie państwo na kosztach paliwa.

 • MALOWANIE PROSZKOWE

  Dzwiczki oraz zbiornik w naszych kotłach malowane są proszkowo – dzięki temu uzyskujemy jednolitą zwartą strukturę co bardzo poprawia estetykę kotła. Farba proszkowa jest odporna na temperatuę, zadrapania oraz ścieranie.

WYMIARY KOTŁA Z PODAJNIKIEM
WYMIARY RUSZTU AWARYJNEGO
Palnik batory

Jest to wielopaliwowy palnik z okrągłą dyszą spalania.

Wszystkie elementy palnika wykonane są z żeliwa – również ślimak. Nie posiada on żadnych elementów stalowych, dzięku czemu charakteryzuję się bardzo długą żywotnością.

Jego cecha charakterystyczna jest ślimak z przeciwuzwojeniem, co umożliwa transport paliw o róznych granulacjach wprost do komory spalania. Dzięki wielomiesięcznym badaniom w labratorium dobrano optymalny sposób rozprowadzania powietrza, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów spalania oraz ekonomiczną pracę kotła.

Wysokie ciśnienie powietrza w komorze spalania zapobiega nie dopolania się opału i przesypywaniu nie spalonego ekogroszku do popielnika. Wykorzystując paliwo dobrej jakości nie występuje efekt “spiekania” co również wpływa pozytywnie na pracę kotła.

W naszych kotła montujemy wyłącznie podajniki w całości żeliwne z żeliwnym ślimakiem, na załączonych zdjęciach przekroje podajnika pokazujące grubość ścianek i jakość wykonania.

Elementy zagrożone przepaleniem lub ścieraniem zostały dodatkowe pogrubione. Palnik Batary jest praktycznie niezniszczalny, nie jest to produkt na którym oszczędzano materiały, świadczy o tym jego waga - 98 kg.

Gruby ślimak, odporny na ścieranie oraz pękanie. Szeroka ramka mocująca zbiornik, przygotowana mufa do montażu "strażaka".

W napędzie zastosowana przekładnia żeliwna, polskiego producenta - wykonana bardzo solidnie - z najwyższej jakości materiałów. W galerii przedstawiamy poszczególne elementy palnika

Budowa palnika Batory
 • Odpowiednie rozmieszczenie otworów napowietrzających w dyszy pozwala na równomierne spalanie paliwa na całej długości retory. Grubość ścianki dyszy spalania do 25 mm.


 • Żeliwna obudowa podajnika, retorta oraz rura podająca. Grubość ścianek do 12-14 mm. Dopasowane elementy żeliwne gwarantujące wytrzymałość na ścieranie i wysokie temperatury. Dzięki obróbce CNC uzyskujemy powtarzalność produktu i dokładność. Garantuje to długotrwałą i bezproblemową obsługę podajnika, a także ewentualny serwis.

 • Możliwość zamontowania strażaka.
  Dowiedz się więcej >

 • Szeroka ramka montażowa zbiornika zasypowego zapobiegająca zawieszaniu paliwa.

 • Jendnolity odlew ślimakapoddany obróbce CNC pozwala na precyzyjne dawkowanie i transport paliwa do retorty o średnicy granulacji do 4 cm. Żeliwny ślimak odlany jako jeden element zapewnia mu wysoką wytrzymałość oraz odporność na ścieranie.

 • Zastosowanie wysokiej jakości motoreduktora żeliwnego. Bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja.

  Umieszczam zdjęcie przekroju przekładni w celu ukazania jakości wyrobu. Motoreduktor obowiązuje 3-letnia gwarancja.

 • Elektryczny silnik o mocy 0,9 kW. Opcjonalnie możliwość zastosowania biegu wstecznego oraz elektrycznej nzawleczki.

 • Produkt jest zgłoszony do urzędu patentowego.

WYMIARY PALNIKA BATORY
Podstawowe elementy wyposażenia kotła
STEROWNIK MASTER 500

Regulator MASTER 500 przeznaczony jest do sterowania pracą kotła z automatycznym podawaniem paliwa, pompą centralnego ogrzewania oraz pompą ciepłej wody uzytkowej w instalacjach centralnego ogrzewania.


     

 • Utrzymywanie ustawionej temperatury kotła przez sterowanie nadmuchem i pracą podajnika możliwość obsługi kotła z rusztem awaryjnym

 • Współpraca z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym

 • Płynna praca wentylatora i ustawiana moc

 • Programowalny przedmuch kotła

 • Regulowany czas wygaszania oraz automatyczne wyłączenie sterowania przy braku opału

 • Sterowanie pracą pompy obiegowej centralnego ogrzewania

 • Możliwość włączenia lub wyłączenia priorytetu ciepłej wody

 • Sterowanie pompą ładującą podgrzewacz c.w.u. w zależności od wymaganej temperatury

 • Możliwość pracy kotła oraz pompy c.w.u. wg. jednego z kilku programów tygodniowych, zainstalowanych w regulatorze MASTER 500

 • Funkcja COMFORT SYSTEM, chroniąca pompy przed osadzaniem się kamienia

 • Układ zabezpieczenia - bezpiecznik termiczny TERMIK

 • Funkcja ochrony instalacji przed zamrożeniem i przegrzaniem kotła

 • Sygnalizacja uszkodzenia czujników temperatury

 • Regulowana jasność wyświetlacza - zwiększana na czas zmiany ustawień

 • Możliwość podłączenia zdalnego sterowania z funkcją alarmu dźwiękowego

 • Możliwość podłączenia termostatu pokojowego


IRYD RTZ

RYD RTZ jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.


FUNKCJA PID

Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmianiy opału (paliwa).


     

IRYD RTZ STERUJE:
 • dmuchawą

 • podajnikiem

 • pompą obiegową CO,

 • pompą ładującą zasobnik CWU

 • drugim obiegiem grzewczym- pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej

 • siłownikiem zaworu mieszającego

 • pompą cyrkulacyjną, która może być używana w obiegu cyrkulacji CWU lub cyrkulacji CO

IRYD RTZ POSIADA:
 • duży czytelny wyświetlacz graficzny

 • możliwość podłączenie dwóch niezależnych sterowań dwoma obiegami z pomieszczenia za pomocą PILOT R lub termostatu pokojowego

 • tryby pracy pomp: lato, zima, priorytet CWU, brak CWU

 • sterowanie czasowe obiegów CO, CWU, drugiego obiegu np. mieszacza, pompy cyrkulacyjnej

 • pogodowe sterowanie obiegiem CO i drugim obiegiem grzewczym np. mieszaczem

 • 5 zestawów parametrów pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatoraTemperatura kotła może być sterowana czasowo, pogodowo, skorygowana przez czujnik temperatury pomieszczenia.
Temperatura obiegu mieszacza może być sterowana czasowo, pogodowo, skorygowana przez czujnik temperatury pomieszczenia.
Temperatura zasobnika CWU może być sterowana czasowo.
Praca pompy cyrkulacyjnej może być sterowana czasowo.


DmuchawA DM80

Dmuchawy DM80 oparte są na silniku z wirnikiem wewnętrznym i zamontowanym na nim metalowym wirnikiem promieniowym.

Dmuchawa może być zasilana przez gniazdo komputerowe lub kabel zasilający zakończony gniazdem komputerowym lub sznur przystosowany do przyłączenia w zaciskach. Przewód wychodzi z puszki elektrycznej zamocowanej przy silniku. Dmuchawa może być zamocowana w każdej pozycji.


     

Dodatkowe elementy płatne
TERMOSTAT POKOJOWY

Termostat pokojowy DK LOGIC 100 przeznaczony jest do automatycznej regulacji temperatury w pomieszczeniu, poprzez włączanie i wyłączanie kotła.


     

 • Możliwość różnych programów na kazdy dzień tygodnia

 • Dwa programy fabryczne

 • Dwie temperatury do wyboru - dzienna i nocna

 • Sześć okresów grzewczych w ciągu doby

 • Intuicyjny i łatwy sposób programowania

 • Możliwość krótkotrwałych zmian temperatury ogrzewania

 • Łatwy montaż

 • Ochrona przed zamrożeniem

 • Regulacja ogrzewania co 0,5 °C

 • Wielofunkcyjny wyświetlacz

 • Podtrzymywanie w pamięci wszystkich ustawień, nawet w sytuacji długotrwałego braku baterii


Mikroprocesorowy regulator DELTA 200 3D do sterowania siłownikiem zaworu 3-drogowego

Mikroprocesorowy regulator DELTA 200 3D przeznaczony jest do sterowania siłownikiem zaworu 3-drogowego oraz pompą w celu utrzymania temperatury wody w układzie na określonym poziomie lub do zabezpieczenia kotła przed


     

 • Programowanie temperatury za pomocą przycisków

 • Sterowanie pracą siłownika zaworu 3-drogowego

 • Sterowanie pracą pompy

 • Możliwość współpracy z termostatem pokojowym

 • Sygnalizacja uszkodzenia czujnika temperatury

 • Możliwość dołączenia panelu zdalnego sterowania z funkcją alarmu dźwiękowego


Panel Control

Panel sterujący CONTROL przeznaczony jest do współpracy z regulatorami serii 200 (i nowszymi) firmy DK System.


     

 • Alarm dźwiękowy informujący o przekroczeniu temperatury

 • Stałe wskazanie mierzonej temperatury

 • Możliwość zdalnej zmiany temperatury żądanej

 • Przewód komunikacyjny w komplecie (10 mb)


Pilot R – dodatek do sterownika Iryd RTZ

Pilot R zwiększa komfort obsługi regulatorów naszej firmy. Współpracuje z regulatorami wyposażonymi w gniazdo RJ12: Yeti, Argon, Radon, Proton, Proton Pid, Krypton, Titanic. Umożliwia transmisję w standardzie do 50 m (przy zastosowaniu zewnętrznego zasilacza transmisja do 200 m).


     

Pilot R w zależności do jakiego regulatora został podłączony wyświetla:
 • temperaturę kotła lub pomieszczenia

 • stan dmuchawy

 • pompy C.O.

 • pompy ładującej zasobnik C.W.U.

 • podajnika.

Pilot R alarmuje sygnałem dźwiękowym w momentach krytycznych:
 • kocioł wygasa (stan wstrzymania)

 • temperatura kotła jest za wysoka

 • temperatura kotła przekracza 100 st. C

 • temperatura kotła jest niższa niż 0 st. C.

Pilot R posiada dwa tryby pracy:
 • sterowanie temperaturą kotła

 • sterowanie temperaturą pomieszczenia w którym Pilot R został zainstalowany

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. sterującego pracą pompy i/lub dmuchawy umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O. i pompy ładującej zasobnik C.W.U. (jeśli regulator wyposażony jest w wyjście do podłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. z podajnikiem paliwa umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O., pompy ładującej zasobnik C.W.U., podajnika.ZESTAW ZAWIERA:
 • panel sterujący Pilot R

 • przewód telefoniczny 4 żyłowy z zaciśniętymi wtykami RJ12 - 20 metrów

 • wkręty i kołki rozporowe do zamontowania

 • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną

Dane techniczne:
 • histereza temperatury pokojowej: 0,1 - 5,0 st. C

 • obniżka temperatury kotła: 0 - 60 st. C

 • sygnalizacja dźwiękowa: 00 - 03 tryb - czas odłączenia pompy w trybie podtrzymania temperatury

 • pompa włączona bez względu na stan Pilota - on

 • pompa wyłączona w trybie potrzymania temperatury - oF

 • on..01 - 30..oF min


PALENISKO
Z BLACHY 8 MM

Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykonania paleniska kotła blachy o grubości 8mm. Dodatkowo płatne w zależności o rozmiaru kotła od 400 – 700 zł

WĘŻOWNICA
SCHŁADZAJĄCA WEWNĘTRZNA

Dodatkowe zabezpieczenie kotła do układu zamkniętego (ciśnienowego)
Dodatkowo płatne: 1000 zł.

POMIAR KOŁOWNI

Jeżeli są państwo zdecydowani na zakup kotła a nie wiedzą jak optymalnie umieścić kocioł w kotłowni lub jeśli mają państwo wątpliwości w kwestii rozmiaru kotła istnieje możliwość wykonania pomiarów przez naszego pracownika. Czas oczekiwania na pomiar wynosi do 10 dni roboczych – koszt 200

Podsumowanie trnazakcji co otrzymujesz :

W podstawowym zestawie
klient otrzymuję:


 • Kocioł

 • Całkowicie żeliwny palnik Batory

 • Zbiornik na opał – 200 kg

 • Sterownik Master500

 • Dmuchawa DM80

 • Zestaw czyszczaków

 • Przedłużka do komina 30 cm z rewizją

 • Dodatkowe palenisko awaryjne – żeliwne/wodne

 • Deflektor

 • PopielnikCzas realizacji zamówienia: przy zakupie standardoergo kotła, bez modyfikacji, dostawa relizowana jest do 5-dni roboczych. Zamówienie na kocioł nie typowy realizacja zamówienia do 10-dni roboczych.Odbiór osobisty: Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odbioru osobistego.Indywidualne podejście do klienta: Przy składaniu zamówienia klient ustala:


 • po której stronie pieca zasobnik i podajnik

 • wyjście do komina

 • usytuowanie zasilania oraz powrotu

 • usytuowanie mufki dopuszczania/spuszczania wody do instalacji

Przed zakupem kotła prosimy o kontatkt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów zamówienia !!