Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

KOCIOŁ C.O. Z PODAJNIKIEM BATORY (BRUCER-P) 40 kW

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 7 900,00 zł 7900.00
Typ podajnika DOMINO-BIO
Dmuchawa DM80
Pojemność zbiornika 200 KG
Palenisko awaryjne ŻELIWNE LUB WODNE
Paliwo BIOMASA NIEDRZEWNA
Podajnik ŻELIWNY BATORY
Sterownik BRAGER 640/Joker DS3P
Sprawność 87% +/- 2%
Blacha 6 MM
Typ: ŚLIMAKOWY
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Mocek
Kod produktu: BATORY(BRUCER-P)40 KW_20171128165251

Opis

Technologia produkcji kotłów DOMINO-BIO jest zgodna z normą PN-EN 303-5:2012 (z wyłączeniem pkt.5). Kotły DOMINO-BIO przeznaczone do spalania biomasy niedrzewnej nie podlegają Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.
 
Kocioł ten charakteryzuje się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełnienia paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniem popiołu.

Kotły DOMINO-BIO produkowane są w zakresie mocy: 12 - 75 kW. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

Transportowanie opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Kotły DOMINO-BIO charakteryzują się praktycznie bezdymnym spalaniem paliwa co skutkuje niską emisję szkodliwych związków i pyłów.

Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło uwarunkowane od temperatury zewnętrznej, termoizolacji obiektu i wartości opałowej paliwa. 

Układ sterowania pracą kotła umożliwia zmianę jego wydajności w pewnym zakresie mocy poniżej znamionowej, dlatego można go precyzyjnie dostosować do każdego obiektu przez zaprogramowanie odpowiednich nastaw.

Kocioł występuje w dwóch wersjach: z możliwością zamontowania awaryjnego rusztu żeliwnego w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostawy energii elektrycznej, awarii podajnika lub palnika retortowego. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie rusztu wodnego na którym można spalać opał niezależnie od pracy podajnika.

Kocioł z rusztem wodnym jest wyższy od kotła z rusztem żeliwnym o 7 cm.

Kocioł tego typu może mieć proces spalania regulowany ręcznie, ale wyłącznie na wyżej wymienionych rusztach w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej.

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-40mm. Paliwem zasadniczym jest Biomasa niedrzewna o granulacji od 0-40mm.

Konfiguracja kotła
 
 
 
Zalety i funkcje kotła

Żeliwny palnik

Palnik wykonany w całości z żeliwa z żeliwnym ślimakiem, przystowany do spalania wielurodzajów paliw – odporny na wysokie temparatury i ścieranie.

STRAŻAK

Każdy z naszych palników posiada mufe przystowaną do montażu “strażaka” czyli dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku wzrostu temepertatuty w rurze podajnika zostaję on zalany wodą, montaż “strażaka” jest koniecznościa w przypadku spalania suchych paliw takich jak pellet czy zboża.

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie naszego pieca odbywa się tylko poprzez przednie dzwiczki z których mamy dostęp do każdej powierzchni wymagającej okresowego czyszczenia.

Elektroniczna zawleczka

Funkcja elektronicznej ochronny silnika, zsygnalizacją dźwiękową. Odpowiednie zastosowanie pozwala wyeliminować problem pękających klinów i zawleczek. Odcięcie zasilania chroni silnik przed przegrzaniem.
Zobacz film instruktażowy

Dwa otwory montażowe podajnika

Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość montażu podajnika z zbiornikiem z dwóch stron pieca.

Awarajne palenisko

Każdy nasz kocioł jest wyposażony w dodakowe palenisko. Nasi klienic mają możliwość wyboru dodatkowego ruszty żeliwnego(wkładany) lub wodnego(stały). Idealne rozwiązanie w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Wygodne duże dzwiczki popielnika

Bardzo wygodne czyszczenia kotła z popiołu – dodatkowa przydatne w przyapdku konerwacji lub serwisie podajnika.

Zbiornik O POJEMNOŚCI 200 Kg

Tak duży zasyp pozwala na tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału.


 • 5-LETNIA GWARANCJA

  Zastosowanie wysokiej jakości materiałów a przedewszystkim atestowanej blachy kotłowej upoważnia nas do udzielnia 60 miesięcznego okresu gwaracyjnego na korpus kotła

 • 3-LETNIA GWARANCJA NA PODAJNIK

  Producent palnika “Batory” udziela na swój produkt 3 – letniej gwarancji – jest najdłuższy okres gwarancyjny na palnik na rynku polskim.

 • 2-letnia gwarancja na podzespoły

  Osobna pisemna gwarancja na podzespoły typu sterownik czy dmuchawa.

 • MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

  Sterownik Brager 640/760 może zostać rozbudowany : Termostat Pokojowy, rozbudowany pilot, moduł GSM.

 • Ates ekologiczny

  Przy porjektowaniu nszych kotłów bardzo dużo uwagii poświęcno na kwestii ekologi. Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi emisjami szkodlwych spalin do atmosfery. Z komina wydowywa się tylko nie wielki dym, który staje się niewidocznym w momencie przejścia kotła w stan czuwania.

 • Duży zbiornik - Pojemność zbiornika 200 kg

  Tak duży zasyp pozwala na tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału. Malowany metodą proszkową. W klapie zbiornika zastosowano dwa amortyzatory w celu większego komofrtu podczas załadunku.

 • ELEMENTY GIĘTE

  Wszędzie gdzie jest to możłiwe nasze piece mają elementy giętę. Dzięki mniejszej ilości spawów piec charkteryzuję się dużo dłuższą żywotnością.

 • Regulacja docisku dzwiczek

  Z czasem w trakcie eksplotacji sznuerek ceramiczny? w kotle zmniejsza się – przez co dzwiczki mogą utracić szczelność – dzięki regulacji w każdym momencie można zwiększyć docisk dzwiczek i poprawić szczelność kotła.

 • Ekonomiczne spalanie

  Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji, dzięki wysokiej wydajności oraz bardzo dobremu palnikowi zaoszczędzicie państwo na kosztach paliwa.

 • MALOWANIE PROSZKOWE

  Dzwiczki oraz zbiornik w naszych kotłach malowane są proszkowo – dzięki temu uzyskujemy jednolitą zwartą strukturę co bardzo poprawia estetykę kotła. Farba proszkowa jest odporna na temperatuę, zadrapania oraz ścieranie.

WYMIARY KOTŁA Z PODAJNIKIEM
WYMIARY RUSZTU AWARYJNEGO
Palnik batory

Jest to wielopaliwowy palnik z okrągłą dyszą spalania.

Wszystkie elementy palnika wykonane są z żeliwa – również ślimak. Nie posiada on żadnych elementów stalowych, dzięku czemu charakteryzuję się bardzo długą żywotnością.

Jego cecha charakterystyczna jest ślimak z przeciwuzwojeniem, co umożliwa transport paliw o róznych granulacjach wprost do komory spalania. Dzięki wielomiesięcznym badaniom w labratorium dobrano optymalny sposób rozprowadzania powietrza, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów spalania oraz ekonomiczną pracę kotła.

Wysokie ciśnienie powietrza w komorze spalania zapobiega nie dopolania się opału i przesypywaniu nie spalonego ekogroszku do popielnika. Wykorzystując paliwo dobrej jakości nie występuje efekt “spiekania” co również wpływa pozytywnie na pracę kotła.

W naszych kotła montujemy wyłącznie podajniki w całości żeliwne z żeliwnym ślimakiem, na załączonych zdjęciach przekroje podajnika pokazujące grubość ścianek i jakość wykonania.

Elementy zagrożone przepaleniem lub ścieraniem zostały dodatkowe pogrubione. Palnik Batary jest praktycznie niezniszczalny, nie jest to produkt na którym oszczędzano materiały, świadczy o tym jego waga - 98 kg.

Gruby ślimak, odporny na ścieranie oraz pękanie. Szeroka ramka mocująca zbiornik, przygotowana mufa do montażu "strażaka".

W napędzie zastosowana przekładnia żeliwna, polskiego producenta - wykonana bardzo solidnie - z najwyższej jakości materiałów. W galerii przedstawiamy poszczególne elementy palnika

Budowa palnika Batory
 • Odpowiednie rozmieszczenie otworów napowietrzających w dyszy pozwala na równomierne spalanie paliwa na całej długości retory. Grubość ścianki dyszy spalania do 25 mm.


 • Żeliwna obudowa podajnika, retorta oraz rura podająca. Grubość ścianek do 12-14 mm. Dopasowane elementy żeliwne gwarantujące wytrzymałość na ścieranie i wysokie temperatury. Dzięki obróbce CNC uzyskujemy powtarzalność produktu i dokładność. Garantuje to długotrwałą i bezproblemową obsługę podajnika, a także ewentualny serwis.

 • Możliwość zamontowania strażaka.
  Dowiedz się więcej >

 • Szeroka ramka montażowa zbiornika zasypowego zapobiegająca zawieszaniu paliwa.

 • Jendnolity odlew ślimakapoddany obróbce CNC pozwala na precyzyjne dawkowanie i transport paliwa do retorty o średnicy granulacji do 4 cm. Żeliwny ślimak odlany jako jeden element zapewnia mu wysoką wytrzymałość oraz odporność na ścieranie.

 • Zastosowanie wysokiej jakości motoreduktora żeliwnego. Bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja.

  Umieszczam zdjęcie przekroju przekładni w celu ukazania jakości wyrobu. Motoreduktor obowiązuje 3-letnia gwarancja.

 • Elektryczny silnik o mocy 0,9 kW. Opcjonalnie możliwość zastosowania biegu wstecznego oraz elektrycznej nzawleczki.

 • Produkt jest zgłoszony do urzędu patentowego.

WYMIARY PALNIKA BATORY
Podstawowe elementy kotła
 
Brager 640 - PID - 3 pompy 

B640

Najważniejsze zalety regulatora:

 • Duży graficzny wyświetlacz LCD
 • Obsługa dwóch rodzajów podajników (tłokowy/ślimakowy)
 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa trzeciej dodatkowej pompy
 • Tryb ekspercki - PID 
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła
 • Obsługa zabezpieczenia STB
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Przejrzyste menu
 • Tryb lato zima CWU
 • Pomiar kontroli ilości paliwa
 • Tryb wielojęzykowy
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Możliwość rozbudowy
 • Tryb instalatora

STEROWNIK TITANIC +

OPIS PODSTAWOWY

Titanic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator ten ma możliwość sterowania pogodowego. Po podłączeniu dodatkowego czujnika temperatury zewnętrznej regulator wylicza nastawę kotła według krzywej grzewczej ustalonej przez użytkownika. Dodatkowo regulator Titanic obsługuje zdalne sterowanie – PILOTA lub termostat pokojowy, aby zwiększyć komfort użytkowania sterownika jest możliwość stabilizowania temperatury w pomieszczeniu po przez zastosowanie tych dodatkowych urządzeń.

FUNKCJE

- płynna regulacja obrotów dmuchawy
- sterowanie podajnikiem tłokowym/ślimakowym przełączane w opcjach
- sterowanie pompą obiegową CO 
- sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU
- obsługa PILOTA lub termostatu pokojowego
- możliwość sterowania pogodowego temperaturą kotła*
- sterowanie tygodniowe obiegu CO i CWU
- tryby pracy LATO (praca tylko pompy ładującej zasobnik CWU), PRIORYTET CWU (dogrzewanie w pierwszej kolejności zasobnika CWU), BRAK CWU (wyłączenie pracy pompy CWU)
- system anty zamarzania poniżej 5°C
- system anty zastania pompy CO
- monitoring zacięcia podajnika ślimakowego
- czytelny wyświetlacz LCD
- łatwe w obsłudze menu

*czujnik pogodowy należy zakupić osobno

DmuchawA DM80

Dmuchawy DM80 oparte są na silniku z wirnikiem wewnętrznym i zamontowanym na nim metalowym wirnikiem promieniowym.

Dmuchawa może być zasilana przez gniazdo komputerowe lub kabel zasilający zakończony gniazdem komputerowym lub sznur przystosowany do przyłączenia w zaciskach. Przewód wychodzi z puszki elektrycznej zamocowanej przy silniku. Dmuchawa może być zamocowana w każdej pozycji.


Elementy opcjonalne - dodatkowo płatne 
IRYD RTZ PID KOLOR(+300 zł)

OPIS PODSTAWOWY

IRYD RTZ Pid Fuzzy Logic KOLOR jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.

Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który po określeniu przez użytkownika maksymalnej i minimalnej mocy kotła potrafi w sposób płynny dobierać odpowiednie dawki opału w zależności od obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału. Ponadto wersja ta wyposażona jest w dodatkowy algorytm pid wpływający na temperaturę spalin regulujący moc kotła tak aby wartość temperatury spalin nie przekraczała maksymalnej zadanej przez użytkownika. Te nowoczesne algorytmy sterowania pozwalają zaoszczędzić na ilości spalanego opału, a co za tym idzie ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne.

FUNKCJE

- płynne sterowanie obrotami dmuchawy
- sterowanie podajnikiem z możliwością wycofania przy zacięciu (dostępne tylko w przypadku podajnika tłokowego)
- sterowanie pompą obiegową CO 
- sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU
- sterowanie drugim obiegiem grzewczym - pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej
- sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
- sterowanie pompą cyrkulacyjną, która może być używana w obiegu cyrkulacji CWU lub cyrkulacji CO
- obsługa dwóch PILOTÓW lub termostatów pokojowych (dwa niezależne obiegi)
- możliwość sterowania pogodowego temperaturą kotła jak i obiegiem mieszacza*
- sterowanie tygodniowe obiegu CO, mieszacza/podłogi, CWU, cyrkulacji CWU
- tryby pracy ZIMA, LATO, PRIORYTET CWU, BRAK CWU
- 5 zestawów programowalnych parametrów pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatora
- obsługa czujnika otwarcia pokrywy kosza
- algorytm zliczający ilość spalanego opału
- dodatkowy algorytm pid monitorujący temperaturę spalin*
- funkcja anty zamarzania poniżej 5°C
- funkcja antystop zapobiegająca zastanie pomp

*czujnik pogodowy i czujnik spalin należy zakupić osobno.

 

 

 

Sterownik Brager 760 (+300 zł) 

Automatyka kotłowa OXI BORD 760 to zaawansowane urządzenie przeznaczone do współpracy z kotłami wyposażonymi w system automatycznego podawania paliwa. Regulator cechuje oryginalny design oraz przejrzysty i kolorowy wyświetlacz, który wraz z innowacyjnym podejściem do budowy interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach. OXI BORD 760 w swojej podstawowej wersji potrafi w pełni sterować pracą rozbudowanej instalacji grzewczej wyposażonej w pompę CO, pompę CWU, kompletny moduł zaworu mieszającego wraz z pompą zaworu oraz pompą cyrkulacyjną. Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów. Urządzenie nie tylko reguluje pracą kotła i instalacji, ale również dba o bezpieczeństwo i wygodę obsługi dzięki takim funkcjom jak: ochrona przed Legionellą, kontrola ilości pozostałego opału, Anty Stop czy funkcji ochrony przed zamarznięciem. Automatyka wchodzi w skład całego systemu firmy BRAGER, dzięki czemu możliwa jest jej rozbudowa o obsługę 4 dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające, pompy zaworów i termostaty zewnętrzne. Dodatkowo system można poszerzyć o panele zdalne firmy BRAGER oraz moduł do obsługi układu przez Internet.

Najważniejsze zalety regulatora:

 • Duży kolorowy wyświetlacz TFT
 • Obsługa dwóch rodzajów podajników (tłokowy/ślimakowy)
 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Obsługa do 5 pomp zaworów
 • Sterowanie do 5 zaworów mieszających
 • Obsługa do 5 termostatów zaworów
 • Wyjście uniwersalne napięciowe
 • Obsługa zegara
 • Strefy czasowe
 • Ochrona przed Legionellą
 • Sterowanie pogodowe
 • Zewnętrzny czujnik temperatury
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła
 • Obsługa zabezpieczenia STB
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Przejrzyste menu
 • Tryb lato zima CWU
 • Pomiar kontroli ilości paliwa
 • Tryb wielojęzykowy
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Możliwość rozbudowy
 • Tryb instalatora

 

Sterownik Joker DS3P-RC z Pilotem (+200 zł) 

Sterownik JOKER DS3P-RC przeznaczony jest do sterowania podajnikiem ślimakowym, dmuchawą, pompą obiegową c.o., pompą ładującą zasobnik c.w.u. oraz pompą instalacji podłogowej (opcjonalnie pompą cyrkulacji pod kran). Sterownik utrzymuje zadane temperatury w pomieszczeniach przy pomocy bezprzewodowego panela pokojowego według programów czasowych. JOKER dynamicznie reguluje ilością podawanego paliwa oraz mocą dmuchawy, działając w pełni automatycznie. Posiada funkcję „anty-stop” oraz funkcję ochrony antybakteryjnej. Sterownik może realizować priorytet ciepłej wody użytkowej i dodatkowo zabezpiecza zasobnik oraz grzejniki przed wyziębianiem przez zbyt chłodny kocioł. Sterownik rozdziela moc kotła między obiegi c.o. i c.w.u. w sposób dynamiczny, uwzględniając nastawy i preferencje użytkownika. Użytkownik ma możliwość korzystania z programów czasowych, które zapewniają optymalizację zużycia energii. Dzięki intuicyjnemu menu oraz wielofunkcyjnym przyciskom dotykowym jego obsługa jest dla użytkownika wyjątkowo prosta i łatwa.

Bezprzewodowy panel pokojowy pracuje w oparciu o programy czasowe zdefiniowane w sterowniku bazowym JOKER DS3P-RC. Użytkownik ma możliwość oprócz podglądu temperatury w pomieszczeniu także zmianę temperatury pokojowej dla aktualnego programu czasowego. Za pomocą panela można również śledzić temperaturę kotła oraz zmieniać nastawę temperatury kotła. Alarmy kotła i podajnika sygnalizowane są pulsowaniem odpowiedniego symbolu oraz sygnałem dźwiękowym. Panel pokojowy posiada także automatyczną blokadę przycisków dotykowych – blokadę rodzicielską.


MEDIA BORD 200 - MODUŁ INTERNETOWY (+450 ZŁ) - DODATEK DO BRAGER 640/760
 

Moduł MEDIA BORD 200 jest nowoczesnym modułem Internetowym, który rozszerza możliwości systemu o zdalny dostęp i kontrolę wszystkich urządzeń posiadanych przez Użytkownika przez komputer, telefon czy tablet.

 

Możliwości komunikacyjne MEDIA BORD 200 umożliwiają zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy sposób podłączenia do Internetu. Oprócz dedykowanego portu RJ45, które pozwala na przewodowe połączenie z dowolnym routerem, moduł został wyposażony w moduł WIFI, który dzięki antenie zewnętrznej umożliwia połączenie nawet z trudno dostępnych miejsc.

 

Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową kartę pamięci, która gwarantuje ciągłość aktualizacji danych przechowywanych na serwerze, nawet w przypadku dłuższej utraty połączenia Internetowego.

Jednocześnie moduł pełni funkcję portu rozszerzeń dla urządzeń firmy BRAGER, pozwalając na jednoczesne podłączenie do trzech urządzeń pracujących w sieci BRAGER.

 

Do zdalnej obsługi i kontroli wszystkich urządzeń służy zarówno strona internetowa www.bragerconnect.com jak i bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem Android - Bragerconnect.

 

Zdalna kontrola pracy kotła przez Internet

Zdalna kontrola kompletnej instalacji grzewczej

Kontrola stanów alarmowych

Podgląd stanu pracy poszczególnych urządzeń

Możliwość przewodowego podłączenia z siecią Internet

Możliwość bezprzewodowego podłączenia z siecią Internet poprzez wbudowany moduł WIFI 802.11 b/g/n

Dodatkowa karta pamięci rejestrująca pracę urządzeń w przypadku braku połączenia z Internetem

Zewnętrzna antena WIFI, umożliwiająca wzrost zasięgu komunikacji radiowej

Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne: BRAGERCONNECT

Możliwość obsługi poprzez stronę Internetowa www.bragerconnect.com z siecią Internet poprzez wbudowany moduł WIFI 802.11 b/g/n

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TERMOSTAT POKOJOWY RIDO 120 (+ 120 ZŁ) 

Termostat pokojowy  przeznaczony jest do kontrolowania temperatury znajdującej się w pomieszczeniu poprzez włączanie i wyłączanie przypisanej do urządzenia pompy obiegowej. Dodatkowo posiada funkcje zdalnego panelu, dzięki któremu możliwa jest zmiana temperatury nastawy obiegu grzewczego. Termostat posiada duży wyświetlacz lcd oraz przyciski w technologii pojemnościowej.

Urządzenie przystosowane jest do montażu na ścianie bez konieczności podłączanie dodatkowego zasilania. Małe gabaryty regulatora i stonowana kolorystyka sprawiają, że termostat doskonale wpisuje się w wystrój pomieszczeń mieszkalnych.Termostat współpracuje z każdą automatyką firmy BRAGER. Połączenie  między regulatorem na kotle a termostatem realizowane jest poprzez przewodowe połączenie z wykorzystaniem 4 żyłowego przewodu.

 

Sterowanie temperaturą pokojową w oparciu o temperaturę powietrza

Możliwość zmiany temperatury nastawy wybranego obiegu grzewczego

Sygnalizacja wystąpienia alarmów

Podgląd na temperaturę kontrolowanego obiegu grzewczego

Wyświetlacz LCD

Małe gabaryty urządzenia

Wbudowany czujnik temperatury

Przyciski w technologii pojemnościowej

Urządzenie zasilane bezpośrednio z regulatora zamontowanego na kotle

 

Pilot G (160 zł ) - dodatek do IRYD/Titanic 

OPIS PODSTAWOWY

Zdalny panel sterujący PILOT G jest nowoczesnym i funkcjonalnym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo rj12 do podłączenia zdalnego sterowania, a zarazem jest następcą zdalnego panelu sterującego PILOT R. PILOT G umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, zmianę nastawy CWU oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane). Posiada wbudowane strefy czasowe (programowanie temperatury dla całego tygodnia).

FUNKCJE

-wbudowane strefy czasowe dla całego tygodnia
-zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
-zdalne sterowanie nastawa ciepłej wody użytkowej CWU
-podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
-podgląd temperatury na zewnątrz (gdy do regulatora na kotle podłączony jest czujnik pogodowy)
-sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
-wyświetlaniealarmów
- obsługa dwóch PILOTÓW lub termostatów pokojowych (dwa niezależne obiegi)
- sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
- możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
- możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
- podgląd temperatury kotła
- podgląd temperatury pomieszczenia
- kontrola braku opału 
- czytelny wyświetlacz LCD
- budzik
- blokada klawiszy
- łatwe w obsłudze menu
- łatwy montaż (przewód w zestawie z PILOTEM)

 


Pilot R (+100 ZŁ) – dodatek do Iryd/Titanic 

Pilot R zwiększa komfort obsługi regulatorów naszej firmy. Współpracuje z regulatorami wyposażonymi w gniazdo RJ12: Yeti, Argon, Radon, Proton, Proton Pid, Krypton, Titanic. Umożliwia transmisję w standardzie do 50 m (przy zastosowaniu zewnętrznego zasilacza transmisja do 200 m).

 

OPIS PODSTAWOWY

Zdalny panel sterujący PILOT R jest funkcjonalnym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo RJ12 do podłączenia zdalnego sterowania. PILOT R umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane).

FUNKCJE

- zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
- podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
- sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
- wyświetlanie alarmów
- sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
- możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
- możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
- podgląd temperatury kotła
- podgląd temperatury pomieszczenia
- kontrola braku opału
- czytelny wyświetlacz LED
- łatwe w obsłudze menu
- łatwy montaż (przewód w zestawie z PILOTEM)
- dostępny w różnej wersji językowej

PILOT G RF - BEZPRZEWODOWY (+ 260 ZŁ ) 

Zdalny panel sterujący PILOT G RF jest nowoczesnym bezprzewodowym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo rj12 do podłączenia zdalnego sterowania, a zarazem jest rozwinięciem zdalnego panelu sterującego PILOT G. Panel umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, zmianę nastawy CWU oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane). Posiada wbudowane strefy czasowe (programowanie temperatury dla całego tygodnia)

FUNKCJE:
- komunikacja bezprzewodowa
- możliwość podłączenia do 4 PILOTÓW do jednego odbiornika
- wbudowane strefy czasowe dla całego tygodnia
- zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
- zdalne sterowanie nastawa ciepłej wody użytkowej CWU
- podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
- podgląd temperatury na zewnątrz (gdy do regulatora na kotle podłączony jest czujnik pogodowy)
- sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
- wyświetlanie alarmów
- sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
- możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
- możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
- podgląd temperatury kotła
- podgląd temperatury pomieszczenia
- kontrola braku opału
- czytelny wyświetlacz LCD
- budzik
- blokada klawiszy
- łatwe w obsłudze menu
- łatwy montaż


PALENISKO 
Z BLACHY 8 MM

Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykonania paleniska kotła blachy o grubości 8mm. Dodatkowo płatne w zależności o rozmiaru kotła od 400 – 700 zł

WĘŻOWNICA 
SCHŁADZAJĄCA WEWNĘTRZNA

Dodatkowe zabezpieczenie kotła do układu zamkniętego (ciśnienowego)
Dodatkowo płatne: 1000 zł.

POMIAR KOŁOWNI

Jeżeli są państwo zdecydowani na zakup kotła a nie wiedzą jak optymalnie umieścić kocioł w kotłowni lub jeśli mają państwo wątpliwości w kwestii rozmiaru kotła istnieje możliwość wykonania pomiarów przez naszego pracownika. Czas oczekiwania na pomiar wynosi do 10 dni roboczych – koszt 200

Podsumowanie trnazakcji co otrzymujesz :

W PODSTAWOWYM ZESTAWIE 
KLIENT OTRZYMUJĘ:


 • Kocioł

 • Całkowicie żeliwny palnik Batory

 • Zbiornik na opał – 200 kg

 • Sterownik Master500

 • Dmuchawa DM80

 • Zestaw czyszczaków

 • Przedłużka do komina 30 cm z rewizją

 • Dodatkowe palenisko awaryjne – żeliwne/wodne

 • Deflektor

 • PopielnikCzas realizacji zamówienia: przy zakupie standardoergo kotła, bez modyfikacji, dostawa relizowana jest do 5-dni roboczych. Zamówienie na kocioł nie typowy realizacja zamówienia do 10-dni roboczych.Odbiór osobisty: Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odbioru osobistego.Indywidualne podejście do klienta: Przy składaniu zamówienia klient ustala:


 • po której stronie pieca zasobnik i podajnik

 • wyjście do komina

 • usytuowanie zasilania oraz powrotu

 • usytuowanie mufki dopuszczania/spuszczania wody do instalacji

Opinie o produkcie (0)

do góry
Mobilny doradca
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl